PARTNERZY

 

 

 

ZIMOWY, OKRĘGOWY OBÓZ  KARATE TRADYCYJNEGO  WYGONIN  2021


1. MIEJSCE:      Dom Wczasów Dziecięcych w Wygoninie, 83-430 Stara Kiszewa, woj. Pomorskie.                        

Ośrodek położony jest w wydzielonym kompleksie leśnym, w otoczeniu jezior, na pograniczu Pojezierza Kociewskiego i Kaszub. Podstawowy element krajobrazu, który otacza pawilon mieszkaniowy, kompleks boisk sportowo-rekreacyjnych, placów zabaw oraz ciągów spacerowych to lasy, zieleń, krzewy, woda, darzące każdego czystym i zdrowym powietrzem oraz ciszą i spokojem.  Atrakcją położenia Ośrodka jest mikroklimat, czyste, ekologiczne środowisko oraz doskonałe warunki do nauki i wzmocnienia ogólnej kondycji psychofizycznej. Ośrodek posiada pozytywną opinię ochrony środowiska o czystości ekologicznej tych terenów oraz kartę kwalifikacyjną obiektu.                  

Ośrodek dysponuje :  funkcjonalnym, estetycznym  i atrakcyjnie wyposażonym pawilonem mieszkalnym na 80 miejsc (pokoje 4-osobowe), z świetlicami, salami gier, klasopracowniami ; salą gimnastyczną z zapleczem socjalnym ; placem zabaw ze zjeżdżalnią ; kolejką linową, twierdzą, urządzeniami sprawnościowymi, leśnym placem zabaw na budowle typu szałasy, wigwamy ; wielofunkcyjnym kortem tenisowym ze ścianką do nauki gry w tenisa, mini koszykówkę ; boiskami do gry w piłkę nożną, siatkówkę, unihoka oraz zabaw rekreacyjnych ; letnią,  przestronną świetlicą do dziecięcych imprez muzyczno-rozrywkowych ; ogrodem wodnym z wodospadem, biocenozą ryb i roślin na wieczorne zabawy terenowe i grillowanie ; placem ogniskowym w wydzielonym kompleksie leśnym ; rowerkami dziecięcymi BMX oraz młodzieżowym ; różnorodnym sprzętem sportowo-rekreacyjnym, zestawami gier edukacyjnych i pomocami do zajeć świetlicowych, zestawami gier zręcznościowych i komputerowych.

2. TERMIN: 03-09.01.2021 r.

3. KOSZT:   830 zł

4. ORGANIZATOR  ZAPEWNIA:
         - całodobową opiekę sprawowaną przez instruktorów i wychowawców
         - trzy posiłki dziennie
         - przejazd (tam i z powrotem)
         - treningi karate prowadzone przez licencjonowanych  instruktorów PZKT
         - gry i zabawy  w oparciu o bazę ośrodka, zajęcia o charakterze edukacyjnym
         - egzaminy na stopnie kyu, obozowy turniej karate
         - ubezpieczenie NW
         - zaplanowano, w zależności od warunków sanitarnych : snowtubing (Wieżyca) lub     
           wyjazd do Aquaparku

         * podstawy karate (pozycja, praca ciała, kime-waza)
         * trening technik na tarczach (efekt todome-waza) 
         * dystans (maai), oddychanie, rytm
         * koncentracja (zanshin), aspekt budo w karate 
         * KATA: Heian 1-5, Tekki 1-3, mistrzowskie, Kitei
         * aplikacja technik kata (bunkai)
         * moment odpowiedzi na atak (timing sen- i go-no-sen), prowokacja i przejęcie inicjatywy (shikake-wa-za) oraz kontynuacje ataku.


Zadatek w wysokości 300 zł wpłacamy do 10.12.2020 r. na konto klubu

(pozostałą część do 25 grudnia).

W przypadku gdyby obóz się nie odbył, pieniądze zostaną zwrócone.


Liczba miejsc na obóz OGRANICZONA !

 

 ____________________________________________________________________________________________

(GRAFIK TYGODNIOWY W ZAKŁADCE TRENINGI / SEKCJE)

KARATE

"Zwycięstwo samo w sobie nie jest w karate tradycyjnym celem ostatecznym. Karate tradycyjne jest sztuką samoobrony , która wykorzystuje wyłącznie i w najbardziej skuteczny sposób ciało ludzkie. Znajdują w nim zastosowanie głównie techniki bloków, ciosów, uderzeń i kopnięć, w połączeniu z innymi powiązanymi z nimi ruchami".

(Statut ITKF, Artykuł 1, Ustęp 1.3)


Karate tradycyjne to oryginalne karate rodem z Japonii. Jest ono sztuką samoobrony ale również to doskonałe ćwiczenia w profilaktyce i korekcie wad postawy ciała (w szczególności skoliozy) u dzieci i młodzieży. Karate dzięki swojej uniwersalności doskonale rozwija mięśnie całego ciała (wzmacnianie mięśni odpowiedzialnych za prawidłową postawę) oraz podnosi poziom wydolności. Prócz fizycznych stron trening kształtuje koncentrację, charakter i wytrwałość w dążeniu do celu. Uczy dzieci szacunku do drugiej osoby.