Gdański Klub Karate Tradycyjnego

O klubie

ponad 15 lat doświadczenia

Igor Orwid Pluta
Igor Orwid-Pluta

Gdański Klub Karate Tradycyjnego

Pierwsza sekcja karate tradycyjnego w Gdańsku została założona 1 marca 2005 r w S.P. nr 76. Funkcjonowała ona pod Klubem Karate Tradycyjnego Gdynia.
GDAŃSKI KLUB KARATE TRADYCYJNEGO powstał 16 maja 2011 r. Został wpisany do ewidencji klubów i związków sportowych nieprowadzących działalności gospodarczej pod nr 108. Oficjalną działalność klub rozpoczął 01.06.2011 r. Jest to pierwszy klub karate tradycyjnego w Gdańsku.
W grudniu 2011 r GDAŃSKI KLUB KARATE TRADYCYJNEGO został zrzeszony w POMORSKIM OKRĘGOWYM ZWIĄZKU KARATE TRADYCYJNEGO.
12 maja 2012 r GDAŃSKI KLUB KARATE TRADYCYJNEGO został zrzeszony w POLSKIM ZWIĄZKU KARATE TRADYCYJNEGO.
W grudniu 2020 r GDAŃSKI KLUB KARATE TRADYCYJNEGO został zrzeszony w POLSKIM ZWIĄZKU KARATE.

Zobacz nasze media społecznościowe

Karate

“Zwycięstwo samo w sobie nie jest w karate tradycyjnym celem ostatecznym. Karate tradycyjne jest sztuką samoobrony, która wykorzystuje wyłącznie i w najbardziej skuteczny sposób ciało ludzkie. Znajdują w nim zastosowanie głównie techniki bloków, ciosów, uderzeń i kopnięć, w połączeniu z innymi powiązanymi z nimi ruchami”.

(Statut ITKF, Artykuł 1, Ustęp 1.3)

Karate tradycyjne to oryginalne karate rodem z Japonii. Jest ono sztuką samoobrony ale również to doskonałe ćwiczenia w profilaktyce i korekcie wad postawy ciała (w szczególności skoliozy) u dzieci i młodzieży. Karate dzięki swojej uniwersalności doskonale rozwija mięśnie całego ciała (wzmacnianie mięśni odpowiedzialnych za prawidłową postawę) oraz podnosi poziom wydolności. Prócz fizycznych stron trening kształtuje koncentrację, charakter i wytrwałość w dążeniu do celu. Uczy dzieci szacunku do drugiej osoby.

Scroll to Top